Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Stanisławowskie szkolenia

Stanisławowskie szkolenia

W dniach 23- 27 sierpnia w Iwano-Frankiwsku ( d. Stanisławowie) w Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego odbył się drugi etap szkolenia w ramach projektu „Liderskie Centrum Szkoleniowe – profesjonalizacji polskich organizacji na Ukrainie”.

W szkoleniu wzięło udział około 100 przedstawicieli z 15 organizacji polskich z Winnicy, Kijowa, Browarów, Białej Cerkwi, Tarnopola, Lwowa, Drohobycza, Dnipra, Kropywnickiego oraz innych miast Ukrainy.

Głównym celem projektu jest rozwój i wzmocnienie organizacji polskich na Ukrainie. Uczestnicy szkolenia mieli okazję uporządkować i pogłębić swoją wiedzę w zakresie tworzenia projektów pod opieką wspaniałych trenerów z Polski: Andrzeja Pery, Zofii Domaradzkiej-Grochowalskiej, Zbigniewa Żuka, Jacka Kołakowskiego i innych. W ramach szkolenia 26 sierpnia odbyła się edukacyjna gra miejska „Wesoła Stanisławowska Fala”, która pomogła uczestnikom w ciekawy sposób poznać historię dawnego Stanisławowa.

Organizatorem szkoleń jest Fundacja Wolność i Demokracja, dzięki wsparciu Senatu RP w ramach opieki nad Polonią i Polakami za granicą.

Wiktoria Bednarska, Winnica-Lityń, 7 sierpnia 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code