Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » „Srebrne głosy” na Dolnym Śląsku

„Srebrne głosy” na Dolnym Śląsku

W dniach 20 – 22 czerwca zespół wokalny „Srebrne głosy”, działający przy Winnickim Kulturalno-Oświatowym Związku Polaków   zwiedził  Wrocław oraz uczestniczył w Festiwalu Kultury Kresowej na zaproszenie „Towarzystwa Miłośników Wołynia i Polesia”.

W drodze do Wrocławia uczestniczki Zespołu zwiedziły Kraków, gdzie wzięły udział w procesji Bożego Ciała.  A spacer zabytkową starówką krakowską jak zawsze pozostawił dużo wrażeń i przeżyć.

Program pobytu w pięknym Wrocławiu był bardzo dynamiczny i ciekawy i przewidywał nawet zwiedzenie akwaparku, w którym osoby dorosłe razem z dziećmi wspaniale spędziły czas. Dziewczyny z zespołu były pod wrażeniem po wielogodzinnej wycieczce po zabytkowych ulicach Wrocławia, miasta Krasnali, gdzie spotykali się goście w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. Następnie zespół „Srebrne głosy” wsiadł na statek i popłynął rzeką Odrą wzdłuż wyspy Tumskiej.

W ramach Festiwalu Kultury Kresowej winniczanki wzięły udział nie tylko w koncercie, który odbył się w Domu Kultury OKKO (warto wspomnieć, że ta impreza odbyła się z okazji 25-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa podczas „Dni Lwowa” we Wrocławiu).   Szczęśliwi słuchacze głośnymi oklaskami dziękowali zespołowi z Kresów I RP za stare piosenki lwowskie.

Nieoczekiwanym i miłym okazało się spotkanie podczas Festiwalu Kresowego, który odbywał się na stadionie sportowym przy ulicy Lotniczej z Konsulem Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Winnicy Krzysztofem Świderkiem, który pochodzi spod Wrocławia i często gości na podobnych imprezach.

Dni  pobytu we Wrocławiu minęły bardzo szybko. Wszystko co dobre, szybko się kończy. Ale najważniejsze jest to, że w pamięci winniczanek na zawsze pozostaną pozytywne wrażenia od ciepłego przyjęcia na Dolnym Śląsku i wspólnego uczestnictwa w Festiwalu z  polonijnymi zespołami z Białorusi. Serdecznie dziękujemy organizatorom tego przedsięwzięcia oraz Małgorzacie  Medwiediewoj – honorowej prezesce organizacji polskiej w Barze – za rekomendacje dla naszego Zespołu oraz wysoką ocenę jego twórczości, dzięki czemu został on uczestnikiem  Festiwalu Kultury Kresowej we Wrocławiu.

Natalia Konorska, bwp

 

Zdjęcia z wyjazdu

{morfeo 613}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *