Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Spotkanie z okazji Dnia Nauczyciela w Winnicy

Spotkanie z okazji Dnia Nauczyciela w Winnicy

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP w Winnicy spotkali się z pedagogami uczącymi języka polskiego z obwodu winnickiego, aby omówić bieżące kwestie organizacyjne oraz symbolicznie wynagrodzić im wysiłek wkładany w codzienną pracę.

Na spotkaniu, które odbyło się 21 października w „Galerii XXI Interszyk”, omówiono przede wszystkim sposoby mające na celu usprawnienie komunikacji między placówką a nauczycielami oraz kwestie związane z podręcznikami do nauczania języka polskiego jako języka obcego oraz jako języka ojczystego.

Nauczyciele zgłosili swoje uwagi odnośnie podręczników oraz pomysły na uatrakcyjnienie programu nauczania. Ponadto, przedyskutowano kwestie związane z projektami zgłaszanymi do konsulatu z prośbą o dofinansowanie z funduszy polonijnych.

W spotkaniu udział wzięło 35 nauczycieli reprezentujących zarówno szkoły państwowe, jak i sobotnio-niedzielne, a w rozmowach uczestniczyła również przedstawicielka Winnickiej Akademii Kształcenia Ustawicznego – p. Larysa Kowalenko. Na końcu wszystkim zaproszonym gościom wręczono upominki rzeczowe.

Słowo Polskie na podstawie informacji KG RP w Winnicy, 27.10.17 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code