Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Spotkanie stypendystów w Żytomierzu

Spotkanie stypendystów w Żytomierzu

W dniu 18 listopada 2018 roku w Domu Polskim w Żytomierzu odbyło się spotkanie stypendystów „Programu Stypendialnego PLus – AKTYWNY STUDENT”.

Podczas pierwszego spotkania stypendystom udało się poznać i podzielić informacjami o swoich uczelniach oraz organizacjach polonijnych, z którymi współpracują i omówić dalsze działania w ramach Klubu.

Nauczycielka języka polskiego i stypendystka programu Wiktoria Oleksiuk przygotowała dla młodzieży patriotyczną lekcję pt. „100-lecie Niepodległości Polski”. Niemniej ciekawa była lekcja pt. „Samoświadomość etniczna: rola stereotypów etnicznych oraz wartości w czasie rozwoju”, która zaprezentowała członek Studenckiego Klubu Polskiego, psycholog mgr Oksana Szmygliuk. Pani magister mówiła też o stereotypach, i o najbardziej charakterystycznych cechach polskiej tożsamości narodowej.

W czasie spotkania uczestnicy mieli okazję obejrzeć w Domu Polskim wystawę dot. odzyskania niepodległości. Od początku listopada 2018 roku w Żytomierzu eksponowana jest wystawa poświęcona 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystawa udostępniona została przez Ośrodek KARTA w ramach programu „Nieskończenie Niepodległa”. Wystawa będzie czynna do 1 grudnia 2018 roku.

„Nareszcie odbyło się spotkanie Stypendystów. Mieliśmy możliwość poznać się nawzajem, omówić wspólne idee i zbudować plany na przyszłość, aby  kontynuować doskonalenie języka polskiego, poznawanie kultury, polskich tradycji. Takie spotkania są bardzo ważne. Dziękuję bardzo Pani Walentynie Jusupowej oraz Pani Oksanie Szmygliuk za przygotowanie ciekawej lekcji. Dziękuję Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” za wsparcie i wielki wkład w rozwój naszej przyszłości” – mówi Wiktoria Oleksiuk.

Spotkanie zostało zorganizowane dzięki wsparciu Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” w ramach projektu pn. „Program Stypendialny PLus – AKTYWNY STUDENT”.

Walentyna Jusupowa, 22 listopada 2018 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code