Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Spotkanie postulantów w Berdyczowie

Spotkanie postulantów w Berdyczowie

Fot. kmc

W dniach 28-30 stycznia w Berdyczowie odbyło się drugie spotkanie powołanych, którzy rozpoczęli formację w 2021 roku.

W Sanktuarium zebrali się postulanci i postulantki ze zgromadzeń żeńskich i męskich: Zgromadzenia Misyjnego Sióstr Służebnic Ducha Świętego (SSpS), Zgromadzenia Sióstr od Aniołów (CSA), i Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej (OMI).

Na spotkaniu byli obecni również seminarzyści Wyższego Seminarium Duchownego Ducha Świętego, znajdującego się w Gródku Podolskim.

Chłopcy i dziewczęta z różnych diecezji Ukrainy dzielili się swoimi historiami i doświadczeniami z pierwszych miesięcy życia w klasztorach i seminariach.

Młodzieży, która rozpoczęła swoją drogę formacji, towarzyszył biskup ordynariusz diecezji charkowsko-zaporoskiej Paweł Gonczaruk i siostra Tatiana FMM.

Biskup Paweł zaapelował do młodzieży: „Wszystkich, których Pan wzywa, zaprasza On do bycia jego przyjacielem, do przebywania obok niego. Życie zakonne i kapłańskie jest formą bycia z Bogiem, kiedy każdego dnia uczymy się prawdziwej miłości – prostej, szczerej i pięknej. Najlepszą realizacją dla każdego z nas jest wierność wobec niego. Nie bójcie się w imię Boże poświęcić wszystko, nawet życie”.

Lidia Baranowska za: kmc, mw, 6 lutego 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code