Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Spotkanie opłatkowe w Towarzystwo Kultury Polskiej w Dubnie

Spotkanie opłatkowe w Towarzystwo Kultury Polskiej w Dubnie

W niedzielę 16 stycznia 2022 r. w Towarzystwie Kultury Polskiej w Dubnie odbyło się spotkanie opłatkowe jego członków i przyjaciół.

W tym czasie Kościół rzymskokatolicki rozpoczął już zwykły okres roku liturgicznego, ale nie przeszkodziło to , by ponownie znaleźć się w atmosferze radości Bożego Narodzenia.

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystej Mszy w kościele św. Jana Nepomucena, celebrowanej przez ks. Grzegorza Oważanego. Po Liturgii wszystkich obecnych powitał Prezes Towarzystwa Pan Kazimierz Bober, zaś ks. Grzegorz Oważan życzył wszystkim obecnym spokoju, harmonii i zdrowia. Po powitaniu i wspólnej modlitwie wszyscy dzielili się opłatkiem i życzyli sobie pogodnego roku i obfitych łask Bożych.

Członkowie Towarzystwa mieli okazję złożyć  życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Wzajemne dzielenie się chlebem stało się symbolem przebaczenia, pojednania i miłości. Przy świątecznym stole śpiewano kolędy.

Za zorganizowanie tak pięknego, ciepłego i radosnego spotkania serdecznie dziękujemy organizatorom wydarzenia, a w szczególności Prezesowi Towarzystwa Panu Kazimierzowi Boberowi, Owsijuk Ałła, Mudrykowi Olenie, Kondrasowi Tatyanie, Bogomazowi Wiktorowi, Iwaszczenko Jurijowi, Dudko Lubowowi i Zborschik Ludmile.

Sergij Porowczuk, mw,  za: Towarzystwo Kultury Polskiej w Dubnie, 24 stycznia 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *