Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Spotkanie opłatkowe członków Studenckiego Klubu Polskiego w Żytomierzu

Spotkanie opłatkowe członków Studenckiego Klubu Polskiego w Żytomierzu

W dniu 17 grudnia 2021 roku, słuchacze kursów języka polskiego oraz członkowie Studenckiego Klubu Polskiego, spotkali się razem, aby spędzić przedświąteczny czas w rodzinnym „Klubowym Towarzystwie”, aby życzyć nawzajem tradycyjnego – „Daj Boże za rok doczekać”.

Spotkaliśmy się w centrum sztuki Gnatyuk Art Center aby w przedświątecznej atmosferze, atmosferze kolęd, zanurzyć się w klimaty dobra, spokoju, ciepła i rysowania.

Przez kilka godzin wspólnie rysowaliśmy „Światło Wigilijne”. Każdy miał narysować ten sam obrazek, lecz u każdego z naszych „artystów”, powstał swój, niepowtarzalny, przepiękny rysunek.

Na zakończenie, przekazaliśmy naszym uczestnikom kartkę świąteczną, smaczne pierniki oraz główny symbol Wigilii – opłatek. Jednak, w dotrzymaniu zasad bezpieczeństwa, opłatek każdy zabrał ze sobą do domu, aby już w rodzinnym gronie, świętować razem narodzenie Pańskie.

Wierzymy, że ta energia świąteczna, która była w czasie naszego spotkania – energia miłości, dobra, spokoju i uśmiechu, będzie towarzyszyć nam przez cały rok 2022. Wierzymy, że rok 2022 będzie lepszy, bez żadnych ograniczeń na spotkania, bycia razem!

Punkt nauczania języka polskiego i historii Polski przy SKP jest wspierany przez Fundację Wolność i Demokracja. Projekt jest objęty wsparciem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu „Polonia i Polacy za granicą 2021”.

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności, pogody ducha! Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek. Nowego roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia!

Walentyna Jusupowa, Studencki Klub Polski w Żytomierzu, 20 grudnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code