Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Spotkanie modlitewne w Sądowej Wiszni

Spotkanie modlitewne w Sądowej Wiszni

W poniedziałek 17 stycznia do parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Sądowej Wiszni przybył biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej Leon Mały, który odprawił mszę świętą z okazji 3. rocznicy śmierci ks. Juliana Juśkiwa i poświęcenia nowych witraży.

W czasie homilii Jego Ekscelencja przytoczył przykłady z życia św. Antoniego-pustelnika i Józefa z Egiptu, a mianowicie, jak zwyciężać pokusy i otwierać się na Bożą miłość.

Pokusy nie są grzechem, lecz trzeba z nimi walczyć. Święty Antoni idzie za Bogiem, który daje prawdziwą miłość, za światłem. Musimy stać się ludźmi na obraz Jezusa Chrystusa, a nie czuć się Bogiem lub aniołem, ponieważ Bóg stał się człowiekiem. Współczesna kultura chce zetrzeć obraz Jezusa Chrystusa. Pod koniec kazania zachęcił wiernych do modlitwy św.Franciszka „O Panie! Uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju”, szczególnie w chwilach ciężkich wypróbowań życiowych.

Po nabożeństwie biskup poświęcił nowe witraże z wizerunkami św. Franciszka, św. Klary i św. Antoniego. Tego samego dnia odbyło się spotkanie księży dekanatu mościskiego, podczas którego wszyscy kolędowali, wychwalając Pana. Dziękujemy Ojcu Niebieskiemu, że mogliśmy wspólnie z biskupem, kapłanami modlić się i kolędować.

Ks. Berard Zadojko OFM, archidiecezja lwowska, 25 stycznia 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code