Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Spotkanie Liderów Polonijnych Środkowej i Wschodniej Ukrainy w Kijowie

Spotkanie Liderów Polonijnych Środkowej i Wschodniej Ukrainy w Kijowie

W dniach 13-14 grudnia br. w Kijowie odbyło się spotkanie Liderów Polonijnych Środkowej i Wschodniej Ukrainy.

Celem spotkania, połączonego z elementami szkoleniowymi było planowanie, wspieranie rozwoju oraz usprawnienie działalności organizacji polonijnych w Ukrainie.

W ciągu dwóch dni mieliśmy świetną okazję wymieniać się doświadczeniami, rozmawiać o najważniejszych projektach zrealizowanych w 2018 roku, a także nauczyć się pisać projekty.W ramach szkoleń odbyło się spotkanie z Konsulem Generalnym RP w Kijowie, który opowiedział o wspieranych przez Konsulat RP projektach i zachęcił wszystkich do współpracy. W części praktycznej, zabrali głos Swietłana Gienina, dyrektor Międzynarodowego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie i Ireneusz Derek, dyrektor firmy „Plastics-Ukraina”. To są dwie placówki, które dość aktywnie angażują się w działania o charakterze społecznym: inicjują akcje dobroczynne po całej Ukrainie, wspierają rozwój lokalnych rynków pracy.

W ciągu dwóch dni aktywnie pracowaliśmy na zajęciach prowadzonych przez Julię Kriwencewą – przedsiębiorcę, trenera biznesu, konsultanta z wieloletnim doświadczeniem w realizacji projektów międzynarodowych dla biznesu korporacyjnego i wielkich organizacji pozarządowych.

Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał Certyfikat uczestnictwa oraz wartościowe prezenty – książki, w których, na pewno, każdy będzie mógł znaleźć informacje dot. napisania, prowadzenia projektów, powstania ciekawych idei oraz tworzenia wizerunku organizacji.

„Spotkanie Liderów Polonijnych było bardzo ciekawe. Dowiedzieliśmy dużo ważnych rzeczy się o sobie i o tym, co robimy dobrze, jako liderzy, a co musimy zmienić,  i gdzie są nasze słabe strony. Dziękujemy organizatorom, i przede wszystkim Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”, Międzynarodowemu Stowarzyszeniu Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie”, Domu Polskiemu w Kijowie za organizację spotkania i możliwość w nim uczestniczyć. Dziękuję wszystkim uczestnikom i prowadzącej szkolenia – Pani Julii Kriwencewej”, – powiedziała Wiktoria Szewczenko.

Projekt został objęty wsparciem Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą pod patronatem Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”. Organizatorami przedsięwzięcia wystąpili: Federacja Organizacji Polskich na Ukrainie, Dom Polski w Kijowie, Międzynarodowe Stowarzyszenie Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie przy udziale Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Kijowie.

mgr Walentyna Jusupowa, prezes Studenckiego Klubu Polskiego w Żytomierzu, 26 grudnia 2018 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code