Jesteś tutaj: Home » Inne » Spotkanie formacyjne dla seminarzystów

Spotkanie formacyjne dla seminarzystów

Fot. kmc.media

5 marca 2020 r., w pierwszy czwartek miesiąca, zgodnie z dobrą tradycją  odbyło się comiesięczne spotkanie biskupa ordynariusza diecezji kijowsko-żytomierskiej Witalija Krzywickiego SDB z seminarzystami Wyższego Seminarium Duchowego Najświętszego Serca Pana Jezusa w Worzelu.

Podczas spotkania formacyjnego Jego Eminencja podzielił się z seminarzystami interesującymi i wartościowymi  refleksjami. W szczególności chodziło o to, że dla współczesnego kapłana ważne jest, oprócz tradycyjnego  tzw. „duszpasterstwa usług” (kiedy wierni sami przychodzą do Kościoła), wychodzić do nich, szukać  ich w duchu Ewangelii, iść do tych, którym Pan chce udzielić zbawienia.

Zadaniem duszpasterza, wg biskupa Witalija, jest głoszenie tego, co należy usłyszeć wiernym, lecz nie zawsze to, o czym chcieliby oni słyszeć. Warto również pamiętać, że choć Kościół na naszych ziemiach nie jest prześladowany jak w poprzednim stuleciu, jednak cierpi na prześladowania przez materializm i liberalizm.

Na zakończenie spotkania została odprawiona Eucharystia i nabożeństwo do Jezusa Kapłana i Ofiary w intencji powołań do życia poświęconego Bogu. Podczas kazania biskup zachęcał do powierzenia swoich lęków i niepokojów Jezusowi i odważnego pójścia za nim.

Lidia Baranowska za:kmc.media, 14 marca 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code