Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Spotkanie Bożonarodzeniowe w Żytomierzu

Spotkanie Bożonarodzeniowe w Żytomierzu

Zimowy dzień, mroźne powietrze, ciche kołowanie śnieżynek. Wszystko naokoło stało się podobnym do czarownej baśni. W jeden z takich dni Żytomierskie Obwodowe Zrzeszenie Polskich Organizacji Społecznych „Konfederacja Żytomierska” zebrało swoich przyjaciół w przytulnej kawiarni na spotkanie z okazji Bożego Narodzenia.

Boże Narodzenie – to rodzinne święto, jednak warto na niego zapraszać i przyjaciół. Żytomierskie Obwodowe Zrzeszenie Polskich Organizacji Społecznych „Konfederacja Żytomierska” zorganizowało spotkanie Bożonarodzeniowe, na które zaprosiło prezesów organizacji polskich Żytomierszczyzny. Na spotkanie zawitali wicekonsul Konsulatu Generalnego RP w Winnicy Аnna Pustuł, Konsul Honorowy Republiki Polska w Żytomierzu Jerzy Woderacki i proboszcz kościoła Św. Wacława na Kroszni w Żytomierzu ks. Ludwig Kamilewski.
Właśnie on na początku spotkania pobłogosławił obecnych i złożył życzenia z okazji Świąt Bożonarodzeniowych. Potem goście święta, wymieniając się opłatkami, życzyli sobie zdrowia, porozumienia, miłości i łask Bożych w 2012 roku.
– Niech za waszym stołem zawsze panuję zgoda i miłość, a odczucie ciepła rodzinnego, jedności będzie mocnym fundamentem dla was i dodaje sił i męstwa w podjęciu najważniejszych decyzji, – powiedziała prowadząca wieczoru Julia Słowińska, która zaprosiła wszystkich uczestników spotkania do stołu.
Prezes Zarządu Żytomierskiego Obwodowego Zrzeszenia Polskich Organizacji Społecznych „Konfederacja Żytomierska” i prezes dziecięcej organizacji społecznej „Drużyna Harcerska Czerwonoarmiejszczyzny” Tetiana Sawicka złożyła życzenia wszystkim z okazji Świąt. Do słowa zaproszono Konsula Honorowego RP w Żytomierzu Jerzego Woderackiego i Wicekonsula Konsulatu Generalnego Polski w Winnicy Аnnę Pustuł.
Potem śpiewano kolędy pod akompaniament Iwana Boczkowskiego, który cieszył obecnych swoją grą na harmonii. Na Bożonarodzeniowym spotkaniu wystąpiły znana żytomierska śpiewaczka Łarysa Bojko i Аnna Bondarczuk, które zaprezentowały kilka piosenek i kompozycji muzycznych.
Na gości czekała niespodzianka – Prezes Żytomierskiego Obwodowego Stowarzyszenia Lekarzy Polskiego Pochodzenia Św. Łukasza Roman Wąsowicz otrzymał nagrodę „Polak Roku Żytomierszczyzny 2011” w nominacji „Lekarz”.
Wieczór zakończył się na pozytywnej nucie. Goście otrzymali upominki od organizatorów i z dobrym humorem i miłymi wrażeniami rozeszli się po domach.
Życzymy wszystkim ludziom dużo radości, zdrowia, pokoju i łask Bożych w 2012 roku.

Chrystus Narodził się – Chwalimy Jego!


Wiktoria Gręda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code