Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Spotkania z przedstawicielami Katowickiego Uniwersytetu Śląskiego

Spotkania z przedstawicielami Katowickiego Uniwersytetu Śląskiego

Podczas spotkań zostanie przedstawiona oferta edukacyjna Uniwersytetu, w tym program bezpłatnych miejsc dla osób spoza Unii Europejskiej.

Harmonogram  spotkań:

Winnica – 19 listopada 2012 r.

14:30-15:30 – konferencja prasowa dotycząca możliwości studiowania w Polsce, adres: ul. Soborna 85.
16:00-17:30 – prezentacja oferty edukacyjnej Uniwersytetu Śląskiego adresowana do uczniów i nauczycieli szkół średnich obwodu winnickiego, adres: ul. Teatralna 15.

Żytomierz – 20 listopada 2012 r.

15:30-17:30 – prezentacja oferty edukacyjnej Uniwersytetu Śląskiego adresowana do uczniów szkół średnich z Żytomierza w Szkoły Średniej nr 25,
adres: ul. Mała Berdyczowska 18.
18:00-19:30 – spotkanie z Polonią obwodu żytomierskiego w Centrum Polskim w Żytomierzu, adres: ul. Teatralna 17/20.

Serdecznie zapraszamy!

Kontakt: Biuro Rekrutacji Studentów Międzynarodowych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
[email protected]
+48 32 359 20 71, +48 32 359 22 73
www.us.edu.pl
www.russian.us.edu.pl
vk.com/us_edu_pl

Uniwersytet Śląski jest jedną z największych polskich uczelni państwowych. Główna siedziba uniwersytetu znajduje się w Katowicach, stolicy Górnego Śląska, w południowo-zachodniej części Polski. Uczelnia posiada swoje wydziały również w Sosnowcu, Chorzowie, Rybniku i Cieszynie.

W Uniwersytecie Śląskim studiuje obecnie ponad 35 000 studentów. Uczelnia posiada 12 wydziałów, które oferują 53 kierunki studiów oraz ponad 160 specjalności. Uniwersytet kształci na studiach licencjackich (3 lata), magisterskich (2 lata) i doktoranckich (4 lata) w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Oferta Uniwersytetu obejmuje kierunki humanistyczne, artystyczne, ścisłe oraz techniczne.

Internacjonalizacja jest jednym z priorytetowych obszarów działania Uniwersytetu Śląskiego. Uczelnia posiada ponad 600 umów o współpracy z zagranicznymi ośrodkami naukowo-dydaktycznymi, w tym również z wieloma uczelniami ukraińskimi.

Osoby posiadające Kartę Polaka studiują w Uniwersytecie Śląskim bezpłatnie – na takich samych zasadach jak obywatele polscy. Ponadto, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży, w roku akademickim 2012/2013 Uniwersytet Śląski przygotował dla osób z państw spoza Unii Europejskiej specjalną ofertę edukacyjną: 201 bezpłatnych miejsc na studiach licencjackich i magisterskich. Przyjęcie na charakter konkursowy – decydują oceny kandydata (na świadectwie dojrzałości lub dyplomie) oraz znajomość języka polskiego.

Aplikowanie na studia odbywa się on-line. Wsparciem w procesie rekrutacji służą pracownicy Biura Rekrutacji Studentów Międzynarodowych Uniwersytetu Śląskiego
w Katowicach, z którymi można kontaktować się nie tylko po polsku, lecz również po ukraińsku, rosyjsku i angielsku.

Pracownicy Biura Rekrutacji Studentów Międzynarodowych dokładają wszelkich starań, aby studenci z zagranicy otrzymali wsparcie szczególnie na początku ich pobytu w Polsce. Dlatego też przed rozpoczęciem studiów odbywa się tydzień adaptacyjny, podczas którego studenci mają okazję poznać zasady obowiązujące w polskich uczelniach, dowiedzieć się jak działają organizacje studenckie, a nawet zaplanować swoją karierę. Uniwersytet Śląski posiada 10 akademików w Katowicach, Sosnowcu i Cieszynie, w których chętnie kwaterują się studenci z zagranicy.

Z myślą o kandydatach-cudzoziemcach Uniwersytet Śląski uruchomił rosyjskojęzyczną stronę internetową www.russian.us.edu.pl oraz grupę na portalu Vk.com: vk.com/ us_edu_pl

Uniwersytet Śląski w Katowicach serdecznie zaprasza na studia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code