Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Sportowcy z Ukrainy zdobyli szereg medali na zawodach judo w Polsce

Sportowcy z Ukrainy zdobyli szereg medali na zawodach judo w Polsce

Otwarte mistrzostwa Polski wśród zawodników z judo, który odbył się w miasteczku Oleśnica, przyniósł reprezentantom „błękitno-żółtych” dziesięć nagród – podaje Federacja Judo Ukrainy.

Ukraińskim sportowcom udało się wywalczyć 7 „złotych”, 1 „srebrną” i 2 „brązowe” medale. Zwycięzcami zawodów zostali m.in. Dmytro Sało (kategoria do 66 kg), Andrij Kamagrin (kategoria do 73 kg), Aleksandr Stelmaszczuk (kategoria do 100 kg), Oleg Czerniecki (kategoria do 100 kg), Wołodymyr Powh (kategoria 73 kg) oraz Aleksandr Nosenko i Rostysław Wraszczuk (kategoria do 100 kg).

Właścicielami srebrnych nagród zostali Illa Szkilny, a Jurij Krawiec i Sergij Pacholczuk zajęli trzecie miejsce.

Warto zauważyc, że turniej ten zgromadził ponad 300 uczestników z Polski, Niemiec, Czech, Słowenii i Ukrainy. Daria Biłodid z kraju nad Dnieprem zdobyła pierwsze zwycięstwo w ramach Judo Grand Prix.