Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Społeczni aktywiści proszą UE zabronić wjazd wszystkim liderom ugrupowań parlamentarnych

Społeczni aktywiści proszą UE zabronić wjazd wszystkim liderom ugrupowań parlamentarnych

Zdjęcie pobrano z zn.ua Aktywiści organizacji społecznych zwrócili się do ambasad krajów Unii Europejskiej z apelem zabronić wjazd do państw UE ukraińskim parlamentarzystom, którzy zrezygnowali z wprowadzenia zmian do ustawy antydyskryminacyjnej.

Podczas piątkowej akcji pod polską ambasadą w Kijowie, Ukraińcy przekazali swoje wymogi dyplomatom.

Z koleżankami długo naradzaliśmy się, kogo włączyć do tej listy. I włączyłyśmy do niej wszystkich liderów parlamentarnych ugrupowań – Aleksandra Jefremowa (Partia Regionów), Arsenija Jaceniuka (Batkiwszczyna), Witalija Kłyczkę (Udar), Piotra Symonenkę (komuniści),Oleha Tiahnyboka (Swoboda). Nikt z ich nie zainicjował, żeby ta ustawa trafiła na rozpatrzenie, – zaznaczyła koordynator akcji Lubow Akulenko.

Uchwalenie zmian do antydyskryminacyjnego ustawodawstwa — to jeden z wymogów UE, które Ukraina musi spełnić dla późniejszego uproszczenia wjazdu do Europy i skasowania w przyszłości wiz w ogóle.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code