Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Specjalny przedstawiciel USA ds. Ukrainy zabrał głos w sprawie referendum na Donbasie

Specjalny przedstawiciel USA ds. Ukrainy zabrał głos w sprawie referendum na Donbasie

Fot. https://www.golos-ameriki.ru

Referendum w sprawie przynależności Donbasu jest niemożliwe, a przeprowadzenie go byłoby nielegalne. Biały Dom wydał oświadczenie w tej sprawie i odrzucił tę propozycję – oświadczył we wtorek specjalny przedstawiciel rządu Stanów Zjednoczonych ds. Ukrainy Kurt Volker w wywiadzie dla stacji telewizyjnej 112 Ukraina.

Według mediów temat referendum miał być omawiany podczas niedawnego spotkania prezydenta USA Donalda Trumpa z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Helsinkach. Putin miał powiedzieć w czwartek rosyjskim dyplomatom, że w Helsinkach zaproponował Trumpowi rozważenie pomysłu referendum wśród mieszkańców Donbasu na temat przynależności tych ziem. W piątek Biały Dom poinformował, że administracja Trumpa „nie rozważa poparcia propozycji” Putina w sprawie Donbasu.

Volker zapewnił, że po szczycie Trump-Putin polityka Waszyngtonu wobec Kijowa pozostaje taka sama, jak dotychczas. „Istnieje znacząca różnica w stanowiskach w kwestiach Krymu i Ukrainy. Nie ma żadnych ruchów dotyczących możliwego uznania aneksji Krymu, nie ma ruchów w sprawie wschodniej Ukrainy” – oświadczył.

Amerykański wysłannik powiedział także, że nie zmieniły się stanowiska USA i Rosji wobec rozmieszczenia na Ukrainie międzynarodowych sił pokojowych pod egidą ONZ.

Słowo Polskie na podstawie informacji PAP, 26.07.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code