Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » „Słowo Polskie” powraca na ekrany TV w obwodzie żytomierskim

„Słowo Polskie” powraca na ekrany TV w obwodzie żytomierskim

5 września br na kanale żytomierskiej telewizji obwodowej został wyemitowany nowy odcinek z cyklu programów telewizyjnych „Słowo Polskie”.

Prawie milion widzów telewizji naziemnej oraz niezliczona ilość internautów znów otrzymali możliwość bycia na bieżąco o tym, czym żyją Polacy Żytomierszczyzny, jak krzewią u siebie polskość.

Nowy cykl programów „Słowo Polskie” zaczął się od reportażu ze święta „Pierwszego Dzwonka” w katedrze św. Zofii, opowieści o wokalistce z Polski Irynie Geruś, która pochodzi z Żytomierza a także o międzynarodowym festiwalu „Ja wierzę!” dla osób z ograniczonymi możliwościami, który też odbywał się w Żytomierzu a zwyciężył w nim polski wokalista Szymon Markowski.

Program, który powstaje przy współpracy z polską fundacją „Wolność i Demokracja”, jest tworzony przez dziennikarkę „Słowa Polskiego” Alinę Zielińską i operatora Włodzimierza Żabrawca.

Pytania i komentarze dotyczące programu telewizyjnego „Słowo Polskie” można wysyłać na adres [email protected]

Kolejny odcinek „Słowa Polskiego” pojawi się za tydzień (Dokładny czas i godzinę podamy po 10 września). W  nim opowiemy o  Rajdzie Katyńskim na Polesiu, Polakach-rowerzystach, którzy przemierzyli na dwóch kółkach cały obwód oraz o polskich akcentach Dni Żytomierza.

Jerzy Wójcicki

Piewszy odcinek z nowego cyklu „Słowa Polskiego” na Youtube

{youtube}DiyMJzS9dEs{/youtube}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code