Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Słowacja zaczęła masowo wydawać Ukraińcom długoterminowe wizy Schengen

Słowacja zaczęła masowo wydawać Ukraińcom długoterminowe wizy Schengen

Zdjęcie pobrano z www.provolyn.comSłowacja usłyszała Ukraińców, i od stycznia br. zaczęła im wydawać nie jednorazowe, lecz długoterminowe wizy Schengen.

W samym styczniu słowaccy dyplomaci wydali Ukraińcom 6 tysięcy wiz – prawie dwa razy więcej niż w grudniu.

Według nowych zasad, jeżeli osoba jeszcze ani razu nie był na Słowacji, która też wchodzi do strefy Schengen, ona otrzyma wizę na termin od sześciu miesięcy do dwóch lat. Jeżeli ta osoba już miała wizę Schengen, to może liczyć na wizę wielokrotną terminem od dwóch do pięciu lat.

– Jeżeli Ukrainiec miał wizę i wykorzystał ją zgodnie z przepisami, np. jeżeli u niego była wiza turystyczną i rzeczywiście on był tam, gdzie zapowiadał, i w porę wrócił, — to możemy mu dać wizę na 5 lat, — wyjaśniła konsul generalny Słowacji w Użgorodzie Janka Burianowa.
Słowaccy dyplomaci zapewniają, że takie uproszczenie sprzyja i słowackiej gospodarce: po miesiącu od wprowadzenia nowych zasad, organizatorzy wyjazdów turystycznych i właściciele hoteli Słowacji już odczuli napływ ukraiński turystów.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code