Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Śniadanie Modlitewne w dawnym Płoskirowie

Śniadanie Modlitewne w dawnym Płoskirowie

23 sierpnia 2017 roku w Chmielnickim odbyło się drugie Śniadanie Modlitewne.

To ważne dla obwodu chmielnickiego wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy Rady Duchowieństwa istniejącej od roku oraz dzięki aktywnemu wsparciu ze strony władz miasta.

W spotkaniu uczestniczyli czołowi przedstawiciele duchowieństwa z miasta i obwodu, deputowani, przedstawiciele administracji, rektorzy uczelni, kapelani, uczestnicy ATO oraz dziennikarze.

Podczas Modlitewnego Śniadania zabrzmiały fragmenty Pisma Świętego, mówiące o drogach, którymi Bóg chce poprowadzić naród i władze kraju. Zebrani wspólnie zwracali się do Pana z modlitwą o Ukrainę. Wśród obecnych na spotkaniu modlitewnym, był biskup ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej Leon Dubrawski. Uczestnikom przedsięwzięcia został przeczytany apel przewodniczącego Zrzeszenia parlamentarzystów „Za duchowość, moralność i zdrowie Ukrainy”, koordynatora krajowego Śniadania Modlitewnego na Ukrainie, P.Ungariana.

Jedną z charakterystycznych cech takich spotkań jest to, że modlitwy wznoszą nie tylko osoby duchowe, lecz także przedstawiciele różnych poziomów władzy, społeczeństwa i biznesu.

Śniadania Modlitewne są tradycją, krzewioną w wielu demokratycznych krajach świata. Od 65 lat odbywają się one w USA, istnieje też taka tradycja w Parlamencie Europejskim, parlamentach Wielkiej Brytanii, Niemiec i in. Spotkania te służą platformą do zjednoczenia polityków z różnych obozów, urzędników państwowych, osób publicznych, biznesmenów, dyplomatów wokół wartości duchowych i biblijnych.

Na Ukrainie Śniadania Modlitewne odbywają się 7 lat z rzędu.

Lidia Baranowska na podstawie informacji credo-ua.org, 03.09.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *