Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Słuchacze KSAP gościli w Dowbyszu i Romanowie

Słuchacze KSAP gościli w Dowbyszu i Romanowie

Już po raz drugi w Winnickim Okręgu Konsularnym gościli słuchacze polskiej Krajowej Szkoły Administracji Publicznej im. Lecha Kaczyńskiego.

Przyszli polscy urzędnicy państwowi uczestniczyli w projekcie społecznym, skierowanym do przedstawicieli polskiej mniejszości narodowej w Dowbyszu i Romanowie.

W ramach projektu przedstawiciele KSAP przeprowadzili serię warsztatów dla dzieci i młodzieży w zależności od zainteresowań i przedziału wiekowego. Mieli oni możliwość uczestniczyć w zajęciach sportowych, tanecznych, plastycznych, wokalnych, a nawet w warsztatach z chemii.

Na zakończeniu projektu, prowadzonego przez słuchaczy KSAP była obecna przedstawiciel Konsulatu Generalnego w Winnicy, wicekonsul ds. polityczno-ekonomicznych Agnieszka Góralska, która opowiedziała o pracy w konsulacie i odpowiedziała na pytania, dotyczące zadań i obowiązków konsula.

Projekt w Winnickim Okręgu Konsularnym został zrealizowany przez słuchaczy KSAP przy wsparciu Konsulatu Generalnego i we współpracy z księżmi Waldemarem Pawelcem i Ryszardem Dziubą, pracującymi w parafiach w Dowbyszu i Romanowie.

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, 11 sierpnia 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *