Jesteś tutaj: Home » Inne » Słowo Polskie w wersji papierowej po raz 72

Słowo Polskie w wersji papierowej po raz 72

W kolejnym wydaniu miesięcznika „Słowo Polskie” dominującym tematem są podróże. Podróże młodzieży polskiego pochodzenia do Polski, sentymentalne wycieczki śladami wybitnych Polaków i kultury polskiej na Ukrainie.

Na stronie 7. znany podróżnik i krajoznawca Dmytro Antoniuk zabierze nas do Podhorców – byłej rezydencji hetmańskiej, położonej obecnie w granicach obwodu lwowskiego. Dzieje twierdzy a potem – rezydencji króla Jana III Sobieskiego są ciekawe i pełne tajemnic.

Na stronie 11. gazety znalazł się kolejny ciekawy tekst o jednej z najsłynniejszych Podolanek XVI wieku – Roksolanie, która po wzięciu do jasyru została sułtanką Hürrem.

O wyjeździe samorządowców z obwodu winnickiego w celu zapoznania się z polskim doświadczeniem w dziedzinie przetwórstwa produkcji rolnictwa i przyciągania inwestorów możemy przeczytać na stronie 9. Poza tym – tradycyjne teksty o działalności polskich organizacji społecznych na Podolu, Wołyniu i Bukowinie, poezja Tomasza z Lublina (Tomasza Smolenia) oraz (na 12 stronie) informacje z życia Kościoła katolickiego na Ukrainie.

>>> Słowo Polskie nr72 w wersji PDF <<<<

Redakcja, 02.08.18 r.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code