Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » „Słowo Polskie” – w sieci, na papierze oraz radiu

„Słowo Polskie” – w sieci, na papierze oraz radiu

W lipcowym wydaniu miesięcznika „Słowo Polskie” można przeczytać m.in. o X akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, prowadzonej przez Fundację Studio Wschód i TVP Polonię pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

W bieżącym roku wolontariusze dotarli do 150 miejscowości położonych w okolicach Lwowa, Stanisławowa, Tarnopola oraz na Wołyniu i Podolu, w których zachowały się polskie nekropolie.

Dwa artykuły w gazecie zostały poświęcone Dniom Kultury Polskiej w Berdyczowie. Na stronie 1 oraz 4 przeczytamy o udziale polskiego studia teatralnego z Berdyczowa w uroczystościach oraz o wystawie, poświęconej Ignacemu Janowi Paderewskiemu, otwartej w Muzeum Historii Berdyczowa.

Tradycyjne artykuły historyczne przeplatane są relacjami z życia Polaków na Podolu, Wołyniu, i w innych częściach Ukrainy, a na stronie 6 dowiemy się o inicjatywach pracowników Muzeum Glibowa w Czarnym Ostrowie, poświęconych upamiętnieniu Przeździeckich – byłych właścicieli tej miejscowości.

Ciekawostki o Połtawie i Sądowej Wiszni niedaleko Lwowa można znaleźć na stronie 6.

Poza tym relacje z podróży podolskiej młodzieży do Polski (strona 9), odpuście w Narodowym Sanktuarium Maryjnym w Berdyczowie (strona 12) oraz podsumowania III Olimpiady Historycznej na Ukrainie (strona 10).

>>> Słowo Polskie Nr 7 w wersji PDF <<<<

26 lipca na falach winnickiego Radia „Takt 103,7 FM” wyemitowano kolejny odcinek programu radiowego „Słowo Polskie WNET”. Wersje MP3 tej audycji można posłuchać pod linkiem:

>>> Lipcowy program radiowy „Słowo Polskie WNET” w wersji MP3 <<<<

Redakcja, 1 sierpnia 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code