Jesteś tutaj: Home » Inne » Słomiany ciągnik holuje słomiany czołg. Polacy w instalacji dożynkowej nawiązali do wojny w Ukrainie

Słomiany ciągnik holuje słomiany czołg. Polacy w instalacji dożynkowej nawiązali do wojny w Ukrainie

Fot. RadioPoznan

Gnieźnieńscy rolnicy pamiętają o ciężkiej i niebezpiecznej w czasie wojny pracy rolników ukraińskich.

Przy drodze w Jarząbkowie w ramach tradycyjnych dożynkowych dekoracji mieszkańcy wykonali ze słomy ukraiński ciągnik, który holuje zdobyty symboliczny rosyjski czołg.

„Postanowiliśmy zjednoczyć się z ukraińskimi rolnikami, chcemy pokazać, że doceniamy ich inicjatywę w walce z rosyjskimi najeźdźcami i postanowiliśmy zbudować ze słomy taki ciągnik, który holuje rosyjski czołg. Zaangażowało się w to wielu mieszkańców Jarząbkowa. Warto było to zrobić, bo takie wspólne spotkanie bardzo jednoczy społeczność i to jest fajnie” – mówi sołtys Jarząbkowa Krystian Rynarzewski.

Słomiane maszyny są wykonane w skali 1:1. Do ich wykonania zużyto kilkaset kilogramów słomy, powstawały przez trzy dni. Wezmą udział w gminnym konkursie na dożynkową ozdobę, który zostanie rozstrzygnięty na dożynkach w najbliższą niedzielę.

W Jarząbkowie mieszka kilkunastu uchodźców z kraju nad Dnieprem, a miejscowa szkoła podstawowa już wcześniej organizowała zbiórkę pomocową dla walczącej Ukrainy.

Walentyna Jusupowa za: Radio Poznań, fot.: www.radiopoznan.fm,mw , 24 sierpnia 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *