Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Skuteczna komunikacja z nastolatkami w centrum szkolenia dla sióstr zakonnych w Gródku Podolskim

Skuteczna komunikacja z nastolatkami w centrum szkolenia dla sióstr zakonnych w Gródku Podolskim

W okresie 8-12 lutego 2021 r. w Instytucie Nauk Teologicznych Niepokalanej Maryi Panny w Gródku Podolskim odbyło się szkolenie katechetyczno-pastoralne dla sióstr zakonnych.

Główny temat spotkania: „Jak zrozumieć nastolatka? Metody interaktywne w pracy z nastolatkami”.

Szkolenie zostało wspólnie zorganizowane przez Instytut Nauk Teologicznych Niepokalanej Maryi Panny oraz Konferencję Wyższych Przełożonych Instytucji Żeńskich i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego Kościoła Rzymskokatolickiego na Ukrainie.

W ciągu całego spotkania panowała rodzinna atmosfera, przeżywaliśmy ogromną radość. Chociaż temat dotyczący wychowywania nastolatków nie jest łatwy, mówcom udało się go wyświetlić w pełnym i dostępnym zakresie. Podczas wykładów nie tylko zdobyłyśmy niezbędną wiedzę do pracy z nastolatkami, lecz także miałyśmy wiele zadań praktycznych, które chętnie wykonywałyśmy.

Punktem kulminacyjnym spotkania był wykład o. Aleksandra, dotyczący ostatniej encykliki papieża Franciszka „Fratelli tutti”. W przystępny sposób ojciec pomógł znaleźć klucz do zrozumienia tej encykliki. Logiczną kontynuacją był wykład o. Rusłana – „Instrukcja: Duszpasterskie nawrócenie wspólnoty parafialnej w służbie ewangelizacyjnej misji  Kościoła”.

Oprócz wykładów było przewidziane obejrzenie i omówienie filmu. Na zakończenie spotkania każda z uczestniczek dostała z rąk rektora INT Niepokalanej Maryi Panny o. Olega Żaruka certyfikat udziału w tym szkoleniu.

Lidia Baranowska za: s. Katarzyna Wasilenko, МС, kmc.media, 19 lutego 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code