Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » SkovorodaFest we Wrocławiu

SkovorodaFest we Wrocławiu

W dniach 22-23 sierpnia 2020 roku we Wrocławiu odbędzie się Festiwal „SkovorodaFest” zorganizowany przez organizację społeczną „Fundacja Ukraina”.

Festiwal SkovorodaFest jest nową odsłoną corocznych obchodów Dnia Niepodległości, okazją do międzykulturowej integracji mieszkańców Wrocławia, poznanie współczesnej ukraińskiej kultury, ale ównież prezentacji inicjatyw kulturalnych.

„Chcemy pokazać ukraińską kulturę z innej strony – zaprezentować jej nowe oblicze w postacie młodych ukraińskich zespołów. Poza tym festiwal nie jest zamkniętym wydarzeniem skierowanym tylko do mniejszości ukraińskiej. Jest to przede wszystkim okazja do międzykulturowej integracji, stworzenia przestrzeni do poznania młodych ukraińskich artystów we Wrocławiu” – opowiada kierownik działu edukacji i integracji Fundacji Ukraina, Tatiana Zernystka.

Wieczór zacznie się z występu zespołu „Gatunki Zagrożone”. Jest to ukraiński zespół z Wrocławia występujący na dwa głosy i dwie gitary, grający w stylu pop rock. Jego muzyka tworzy przytulną, liryczną i pozytywną atmosferę.

Z kolei o 20:00 wystąpi polski zespół “Hetane”, który zwabi wielbicieli rocka industrialnego. Składa się on z grupy muzyków łączących elektronikę z brzmieniem gitar oraz industrialne bity z trip-hopowym rytmem. Zmysłowy

trans i filmowy klimat gwarantowany. To główne składowe muzyki, którą nie łatwo sklasyfikować i osadzić gatunkowo.

Następnie na widzów czeka występ zespołu-niespodzianki, ale organizatorzy zapewniają, że stanie się on wisienką na torcie.

Drugi Dzień Festiwalowy będzie rodzinny i pełny wrażeń dla małych i dużych – na gości czekać będą zabawy dla wszystkich – warsztaty, tańce i performance. Odbędą się warsztaty dla dzieci, dzięki którym maluchy rozwiną swoją kreatywność i  stworzą własnoręczne upominki. W tym czasie integrować się w rytm międzynarodowej zumby będą dorośli uczestnicy festiwalu. Równolegle małe pociechy będą mogły zobaczyć specjalny teatralny performance.

Festiwal odbędzie się z zachowaniem wszelkich wymagań sanitarno-epidemiologicznych, aby nic nie przeszkodziło we wspólnej integracji i uroczystościach.
Zapoznać się ze szczegółowym programem Festiwalu można na stronie https://pik.wroclaw.pl/skovorodafest-festiwal.

Informacja:

Fundacja Ukraina jest młodą i aktywną organizacją pozarządową, która działa na terenie Dolnego Śląska. Jej głównym celem jest stworzenie przestrzeni dla edukacji, rozwoju oraz integracji migrantów z każdego zakątka świata. Fundacja daje im wsparcie, wiedzę, znajomości i możliwości, pomaga szybciej odnaleźć się w nowym środowisku i stawiać pierwsze kroki w Polsce.
Fundacja powstała z inicjatywy Honorowego Konsula Ukrainy we Wrocławiu Grzegorza Dzika w 2013 roku i w krótkim czasie dzięki swoim działaniom zaistniała w świadomości społecznej oraz zdobyła zaufanie mieszkańców Wrocławia.

Walentyna Jusupowa, 14 sierpnia 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code