Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Skandaliczna rozmowa ambasadora USA Payetta i Viktorii Nulland trafiła do sieci

Skandaliczna rozmowa ambasadora USA Payetta i Viktorii Nulland trafiła do sieci

Zdjęcie pobrano z www.dcclothesline.comPomocniczka Sekretarza Stanu USA Viktoria Nulland potwierdziła autentyczność rozmowy telefonicznej z Ambasadorem USA na Ukrainie Geoffreyem Payettem na temat przyszłych stanowisk w nowym ukraińskim rządzie słowami – Nie komentuję treści rozmów dyplomatycznych.

4 lutego anonim zamieścił w Internecie nagranie, które wywołało burzę dyskusji i debat na całym świecie. W tym nagraniu Victoria Nulland bawi się liderami ukraińskiej opozycji, jak lalkami i kończy rozmowę słowami: „F**k the EU”, krytykując europejskich dyplomatów za bierność w stosunku do ukraińskiego kryzysu.

Czy można traktować słowa Nulland, jak oficjalną pozycję USA? Na pewno USA, tak samo, jak i Rosja są poważnym graczem na polu geopolitycznej mapy Europy. Na razie sankcje, które „wiszą” w powietrzu po morderstwach protestujących na Majdanie i okrucieństw resortu MSW wobec złapanych aktywistów Majdanu, istnieją tylko w słowach i nie wiadomo, jaka ilość ofiar powinna wystarczyć, by Unia Europejska i Stany Zjednoczone zaczęły traktować ukraiński problem poważnie i wprowadziły bardzo bolesne dla niektórych ukraińskich oligarchów restrykcje. Takimi sankcjami mogą stać się na przykład anulowane wizy do krajów UE oraz zamrożone konta w europejskich bankach.

Red., bwp

 Nagranie rozmowy pomiędzy Nulland i Payettem na Youtube

{youtube}9B8-7FlEZfc{/youtube}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *