Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Silne polskie i polonijne media za granicą – gwarancją zachowania tożsamości narodowej miejscowych Polaków

Silne polskie i polonijne media za granicą – gwarancją zachowania tożsamości narodowej miejscowych Polaków

Od 21 do 27 lipca br w Lublinie odbyła się pierwsza część warsztatów dziennikarskich pt. „Wzmocnienie, rozwój i integracja mediów polskich i polonijnych za granicą”. W warsztatach wzięło udział 30 dziennikarzy z różnych krajów świata.

Winnicki okręg konsularny był przedstawiony woluntariuszkami redakcji miesięcznika „Słowo Polskie” i portalu WiZyt:NET (Wiktoria Draczuk) oraz kwartalnika „Głos Polonii” (Tatiana Paszkiewicz).

Projekt ma na celu zgromadzenie i zintegrowanie przedstawicieli różnych mediów, jak polonijnych, tak i polskich z Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Białorusi, Niemiec, Litwy oraz Francji, pomóc w nawiązaniu relacji oraz współpracy pomiędzy redakcjami tych mediów a także nauczyć zagranicznych dziennikarzy pochodzenia polskiego podstawowych zasad tworzenia programów telewizyjnych i radiowych.

W warsztatach brali udział jak początkujący dziennikarze, tak i doświadczeni, pracujący w zawodzie już od kilkunastu lat.

Podczas projektu opracowano szereg tematów, wspólnych, jak dla Polonii, tak i Polaków z Podola czy Wilna, problemy oraz rozwój kulturowy w poszczególnych regionach. Uczestnicy warsztatów debatowali o aktualnym stanie polskich i polonijnych mediów, odwiedzili lubelską stację radiową oraz telewizję.

Więcej na temat dziennikarskich warsztatów w Lublinie napiszemy wkrótce…

O warsztatach w TVP: link

Wika Draczuk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code