Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Sikorski: ostatni dzwonek dla Janukowicza od UE!

Sikorski: ostatni dzwonek dla Janukowicza od UE!

Zdjęcie pobrano z radeksikorski.plMinister spraw zagranicznych Polski Radosław Sikorski uprzedza, że Polska wyczerpuje swoją cierpliwość i możliwości wsparcia Ukrainy na drodze do eurointegracji i „daje ostatni dzwonek” dla Kijowa przed listopadowym szczytem Unii Europejskiej w Wilnie.

Polska Gazeta Wyborcza cytuje ministra spraw zagranicznych Polski, który oświadczył, że Polska nie zamierza być granicą podziału Europy i Rosji. Polska w dalszym ciągu próbuje przekonać inne kraje UE, wśród nich – Niemce w tym, że sprawa Tymoszenko nie jest taka już czarno-biała.

Sikorski również zaakcentował, że Ukraina powoli traci czas, interes Zachodniej Europy do tego państwa maleje. Większa część kapitału Pomarańczowej Rewolucji została zmarnowana. A następnej szansy może i nie być.

Ukraina, według Sikorskiego ma tylko trzy miesiące żeby przekonać szereg państw Unii Europejskiej, które nie uważają za potrzebne podpisywać umowę stowarzyszeniową z Ukrainą, w gotowości tego państwa do listopadowego szczytu w Wilnie.

-Przy sprzyjających okolicznościach w stolicy Litwy zostanie podpisana umowa stowarzyszeniowa i o strefie wolnego handlu z Ukrainą a także zostaną zakończone rokowania na ten temat z dwoma alboż nawet trzema krajami „Wschodniego Partnerstwa – dodał minister.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code