Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Serdecznie zapraszamy do udziału w XVII Festiwalu Polskiej Kolędy na Żytomierszczyźnie!

Serdecznie zapraszamy do udziału w XVII Festiwalu Polskiej Kolędy na Żytomierszczyźnie!

Festiwal odbędzie się w trybie ONLINE w dniach 17-18 grudnia 2022 roku w Żytomierzu. Festiwal jest pierwszym etapem 29. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Cieszymy się, że kolejny raz połączymy się, by wspólnym śpiewem głosić radość Bożego Narodzenia!

Organizatorem Eliminacji jest Korosteński Związek Polaków na Ukrainie, Żytomierski Obwodowy Związek Polaków na Ukrainie, Wydział Kultury i Sportu Żytomierskiej Obwodowej Administracji Państwowej.

Polska Kolęda na Żytomierszczyźnie pomaga w zabliźnianiu pogłębiającego się rozdźwięku między duchowym, a materialnym światem człowieka. Piękna forma kolędy i pastorałki stanowi w dorobku muzycznym, ale i kulturowym swoistą perłę łączącą pokolenia, zapewniającą jedność i ciągłość kulturową, wzbogacającą głębię doznania duchowego.

W celu zgłoszenia swojego udziału prosimy o wypełnienie formularza w trybie on-line znajdującego się w zakładce Rejestracja MFKIP

Zgłoszenia do Festiwalu przyjmowane są do 30 listopada 2022 r.

Dokonanie zgłoszenia udziału w festiwali oraz przesłanie nagrania występu uczestników proszę na e-mail [email protected] do 10.12.2022 r.

Każdy uczestnik przygotuję występu i wysyła we wskazanym terminie i przesłania nagrania w formie plików wideo. Pierwszy etap ma charakter zdalny.

Finał Festiwalu z udziałem najlepszych zespołów i solistów, którzy w grudniu uczestniczyli w I etapie konkursu, odbędzie się w dniach 12-14 stycznia 2023 roku w hali widowiskowo-sportowej BĘDZIN ARENA (szczegóły już niebawem w zakładce II ETAP).

Mamy gorącą nadzieję, że nie zabraknie chętnych do kultywowania śpiewu pięknych polskich kolęd.

Wszelkie informacje będą pojawiały się na bieżąco na naszej stronie oraz profilu w serwisie Facebook! A więc rozgrzewajcie głosy, by jak najpiękniej wyśpiewać te cudowne kolędy i pastorałki, za którymi tak bardzo tęskniliśmy przez cały rok!

 

>>>Regulamin/Положення-ХVII-Фестиваль-колядок-та-щедрівок.doc<<<

>>>Rejestracja_29.MFKiP_2022<<<

Słowo Polskie za: ŻOZPU, 6 grudnia 2022 r.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code