Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Seminarium „Młodzież i Europa. Europejskie podejście do rozwoju przestrzeni młodzieżowych” w Żytomierzu

Seminarium „Młodzież i Europa. Europejskie podejście do rozwoju przestrzeni młodzieżowych” w Żytomierzu

18 maja w Muzeum Kosmonautyki w Żytomierzu wspólnie z Centrum Rozwoju Lokalnej Samorządności zorganizowano seminarium „Młodzież i Europa. Europejskie podejście do rozwoju przestrzeni młodzieżowych”.

W czasie seminarium odbyła się skype-rozmowa z Litewskim Muzeum Etnokosmologii, w ramach której dyrektor Muzeum Linas Smigelskas opowiadał gościom o Litwie, o jej drodze do Unii Europejskiej, działalności Muzeum etnokosmologii.

W następnej części seminarium głos zabrała prezes organizacji społecznej „Studenckie Klub Polski” Walentyna Jusupowa. Po krótkiej prezentacji Klubu, działalności naszej organizacji, z młodzieżą rozmawialiśmy o możliwościach dla studentów, o projektach, programach oświatowych, stażach, dzięki którym można zmienić swoje życie, mieć dużo ciekawych perspektyw na przyszłość. Mówiono także o projektach, które proponują fundację polskie, które najbardziej wspierają działalność polonijną w Żytomierzu m.in – Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” i Fundacja „Wolność i Demokracja”.

Na zakończenia zorganizowano quiz oraz bardzo ciekawą wycieczkę Muzeum.

Kolejną częścią spotkań w tym dniu w Muzeum – była zorganizowana akcja sztuki „Noc w Muzeum” w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Muzeum, Dnia Nauki i Dnia Europy w Ukrainie. Gdzie m.in. odbyła się prezentacja dziecięcego zespołu wokalnego Domu Polskiego w Żytomierzu „Kwiaty”, kierownik Larysa Bojko.

Walentyna Jusupowa, Studencki Klub Polski, 24 maja 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code