Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Scenka Bożonarodzeniowa w Berdyczowie

Scenka Bożonarodzeniowa w Berdyczowie

W klasztorze Karmelitów Bosych Berdyczowa została odegrana scenka Bożonarodzeniowa. W scence wzięła udział duża grupa dzieci i dorosłych – wiernych karmelitańskiej parafii pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Według oryginalnego scenariusza, główny bohater – redaktor naczelny czołowej gazety jest osobą niewierzącą, obalającą religię, uważającą, że świat powstał z próżni na skutek wielkiego kosmicznego wybuchu, a człowiek pochodzi od małpy.

Jednak poznawszy uroczą dziewczynę, która jak się okazało, jest prawdziwym aniołem – agentem niebieskiej kancelarji walki przeciwko bezbożności – oraz przeczytawszy poleconą przez nią książkę – Biblię, redaktor kardynalnie zmienił swój pogląd na świat. Uwierzył w Boga, który stał się człowiekiem i Boże Narodzenie.


Scenka, jej oprawa muzyczna, choreografia oraz świetna gra aktorska zachwyciły widzów.

Dodajmy, że idea oraz reżyseria przedstawienia należy do siostry teresjanki Niny Tartacznyk. Rolę anioła wykonała Irena Rudnicka, rolę redaktora naczelnego – Jerzy Sokalski, który w rzeczywistości też jest dziennikarzem, redaktorem naczelnym „Polskiego Radia Berdyczów”.

 

 

 

 

Na zdjęciu – pani Irena Rudnicka w roli anioła


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code