Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Sanktuarium maryjne w Berdyczowie pomaga i modli się o szybkie zakończenie wojny

Sanktuarium maryjne w Berdyczowie pomaga i modli się o szybkie zakończenie wojny

Fot. kmc

Ogólnoukraińskie sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Berdyczowie kontynuuje działalność na rzecz pomocy zarówno miejscowym mieszkańcom, jak i uchodźcom z innych regionów Ukrainy.

Świątynia dolna służy jako schron bombowy. Starali się wyposażyć w nim wszystko tak, by ludzie czuli się tu bezpiecznie. W pierwszych dniach wojny zatrzymywało się na nocleg wielu ludzi z różnych miast Ukrainy. Starali się ich ogrzać, uspokoić, udzielić wszelkiej pomocy, której potrzebowali. Pomagamy żywnością i lekami wszystkim potrzebującym, również w ewakuacji kobiet i dzieci do Polski. Aktywnie współpracujemy z władzami miejskimi i w miarę możliwości pomagamy miastu w pewnych sprawach.

Msze święte odbywają się, ale na razie w świątyni dolnej, gdzie jest bezpieczniej w czasie wojny. Zmieniliśmy nieco harmonogram, by ludzie mogli bezpieczniej dostać się do swoich domów wieczorem. Apel do Matki Bożej Berdyczowskiej odbywa się tradycyjnie w świątyni górnej o godzinie 20:00. Transmisja na żywo na stronie Facebook „Karmelici Bosi na Ukrainie” i „Radio Maryja”. Grupy modlitewne jeszcze aktywniej modlą się o pokój na Ukrainie i końcu wojny.

Lidia Baranowska za: kmc, 10 marca 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code