Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Sanctum w muzeum lwowskim

Sanctum w muzeum lwowskim

Tvoemisto.tv

9 czerwca 2022 r. we Lwowskim Muzeum Historii Religii otwarto wystawę „Sanctum” Romana Barabacha. Na wystawie lwowski artysta zaprezentował 7 emocjonalnych grafik wykonanych techniką pasteli.

W komentarzu dla Tvoemisto.tv Roman Barabach powiedział, że ta wystawa jest wyrazem refleksji na temat wojny, świętości, duchowości.

„Ta wystawa jest rodzajem refleksji, dziennikiem wydarzeń, które się odbywają, ale bez konkretów. W swoich pracach chcę ludzi uspokoić, że Bóg jest wszędzie, pomaga, nie milczy” – powiedział artysta.

Tvoemisto.tv

Roman Barabach dodał, że wszystkie grafiki są związane z wiarą, a każdy obraz przedstawia emocje i uczucia ludzi w warunkach wojny. Wśród nich są „Modlitwa przed bitwą”, „Milczenie”, „Dzieci w schronie”, „Komunia na Azowstalu”, „Archanioł Michał”. Część prac  Romana Barabacha została stworzona na podstawie fotografii.

Jak zaznaczył autor prace będzie można kupić, a połowa środków zostanie przekazana wolontariuszom OUM „Dziedzictwo” i Julii Fedosiuk (żonie wojskowego z „Azowa”).

Muzeum mieści się we Lwowie pod adresem: pl. Muzealny, 1.

Lidia Baranowska,mw, 18 czerwca 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code