Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Salon muzyczny w Domu Polskim 2020

Salon muzyczny w Domu Polskim 2020

Pogodnego jesiennego weekendu zawitali do Domu Polskiego nasi wielcy przyjaciele – zespól „Polescy Soliści”. Tym razem Zasłużeni dla Kultury Polskiej pani Natalia Trawkina i pan Mikołaj Nahirniak zaprezentowały kalejdoskop muzyczny z utworów muzyki klasycznej i ludowej.

Pan Mikołaj Nahirniak wykonał arie z oper i operetek w języku włoskim i rosyjskim oraz pieśni ludowe w języku polskim, ukraińskim i białoruskim. Każda utwór w wykonaniu pana Mikołaj – to mini-spektakl, który przenosił widzów do Europy Imre Kalmana, do wioski białoruskiej lub do szeregów „ułanów, malowanych dzieci”.

Pani Natalia Trawkina doskonale zagrała utwory fortepianowe Fryderyka Chopina oraz kompozycję kompozytorów europejskich XX wieku. Widzowi wielkimi brawami dziękowali artystom za tak wspaniały koncert, za wyjątkową atmosferę, którą tworzy piękna muzyka i profesjonalizm wykonawców.

W 2020 roku działalność Domu Polskiego jest objęta wsparciem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicąza pośrednictwem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

Dom Polski w  Żytomierzu, 14 października 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code