Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » III Konkurs „Polskie serce pękło. Katyń 1940”

III Konkurs „Polskie serce pękło. Katyń 1940”

W konkursie, którego pomysłodawczynią i inicjatorką jest Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, uczestniczyć może młodzież ucząca się w szkołach ponadpodstawowych oraz studenci.

Prace konkursowe można nadsyłać do 11 marca.

– To znakomita forma upowszechniania prawdy o Katyniu – mówiła marszałek Sejmu  podczas inauguracji III edycji konkursu „Polskie serce pękło. Katyń 1940”. – Niestety do dnia dzisiejszego zdarzają się jeszcze takie informacje w obiegu publicznym, które potwierdzają kłamstwo katyńskie – dodała.

Jak podkreśliła Elżbieta Witek, poprzednia edycja konkursu pokazała duże zainteresowanie tą tematyką. – Wpłynęło prawie 4 tys. znakomitych prac – pięciokrotnie więcej niż w I edycji. To nas zachęciło do tego, by ten konkurs kontynuować – mówiła. – Wszystkie prace nadsyłane do nas pokazały, że młodzież ma olbrzymią wiedzę na temat Katynia, ale jest także bardzo zaangażowana, zainteresowana, ma w sobie dużą dawkę patriotyzmu. Chce o tym wiedzieć, chce o tym mówić – zaznaczyła Marszałek Sejmu.

Wszystkie szczegółowe informacje są na stronie www.konkurskatynski.pl.

Konkurs skierowany jest do młodzieży uczącej się w szkołach ponadpodstawowych położonych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej oraz studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych uczelni wyższych położonych na terenie RP.

Młodzież ze szkół ponadpodstawowych rywalizuje w trzech kategoriach:
– plastycznej (stworzenie projektu medalu na temat „Katyń – Pamiętamy”),
– literackiej (przygotowanie pracy na temat „Etos ofiar Zbrodni Katyńskiej w odniesieniu do współczesności”,
– tekst piosenki.

Studenci studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych mogą złożyć pracę kategorii: scenariusz lekcji na temat: „Katyń-Pamiętamy” – (konspekt 45 minutowych zajęć lekcyjnych  ).
Prace muszą zostać przygotowane w języku polskim, realizować i składać mogą je autorzy tylko indywidualni.

Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca w każdej z kategorii jest laptop, zdobywca drugiego miejsca otrzyma tablet, a trzeciego miejsca -czytnik e-booków. Przyznane zostaną również wyróżnienia za zajęcie od 4 do 10 miejsca.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 11 marca 2022 r.

Szczegółowe informacje na temat konkursu wraz z regulaminem znajdują się na stronie www.konkurskatynski.pl. Wszelkie pytania prosimy kierować pod adres e-mail: [email protected] lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-15:30 tel. 22 694 16 13.

Słowo Polskie za: Sejm RP,mw,  2 lutego 2022 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code