Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego: “Moja Ojczyzna – droga do niepodległości”

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego: “Moja Ojczyzna – droga do niepodległości”

W konkursie  mogły wziąć udział prace wykonane osobiście przez dzieci oraz młodzież w wieku szkolnym w dowolnej formie plastycznej.

W konkursie wzięła udział młodzież z Białej Cerkwi, Krasiłowa, Browarów, Chmielnickiego i in. łącznie około 30 uczestników.

20 listopada w siedzibie Chmielnickiego Miejskiego Ośrodka Związku Polaków Ukrainy odbyło się posiedzenie jury którzy oceniali prace malarskie wysłane na zgłoszenie o założeniu konkursu.

Do składu jury weszli: pan Radymir Milar kierownik szkoły plastycznej  „Odrodzenie” oraz pani Natalia – nauczycielka tej szkoły. Zespół oceniał technikę wykonania prac, zgodność dzieła z tematem konkursu oraz jego kreatywność.

Po posiedzeniu Jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

Dzieci 7-11 lat

I miejsce – Lukija Palij  z Białej Cerkwi
II miejsce – Eugenia Holak z Chmielnickiego
III miejsce – Alina Kotłowa z Szaroweczki.

Dzieci 12-17 lat

Dwa I miejsca – Solomia Abelchuk  oraz Krystyna  Garnyk z Krasiłowa
II miejsce- Sofia Michalec  z Szaroweczki
III miejsce – Maria Dziuba z Białej Cerkwi

Również wyróżnienia od jury otrzymali Maria Romaniuk oraz Zacharij Sawosko z Chmielnickiego , Ola Korzychowa z Kałusza i Maria Bassaraba z Białej Cerkwi. Gratulujemy zwycięzcom. Wszystkim uczestnikom życzymy  dalszych sukcesów.

W najbliższym czasie zwycięzcy otrzymają nagrody oraz dyplomy uczestnictwa  !

Projekt „DLA NIEPODLEGŁOŚCI – kontynuacja” realizowany przez Fundację “Wolność i Demokracja” przy wsparciu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021”.

Irena Medlakowska, mw, 28 listopada 2021 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code