Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Rozpoczęła się XII edycja Konkursu „Znasz-li ten kraj?…”

Rozpoczęła się XII edycja Konkursu „Znasz-li ten kraj?…”

Fot. photografers.ua

Wystartowała kolejna edycja Konkursu Wiedzy o Kulturze i Języku Polskim „Znasz-li ten kraj?…”, organizowanego przez Konsulat Generalny RP we Lwowie.

Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży uczącej się języka polskiego w szkołach sobotnio-niedzielnych oraz innych punktach nauczania (poza systemem oświaty ukraińskiej).

Głównym celem konkursu jest wzmacnianie więzi i wymiana doświadczeń środowisk polskich różnych miejscowości, wspieranie rozwoju oświaty polskojęzycznej i promowanie polskiej kultury i języka za granicą. W ostatnich latach w konkursie uczestniczyły już dzieci i młodzież z całej Ukrainy. Takie spotkanie to nie tylko okazja do wzajemnego poznania się uczniów, ale również wymiany doświadczeń pedagogicznych i metodycznych pomiędzy nauczycielami. Tegoroczna edycja Konkursu Wiedzy o Języku i Kulturze Polskiej „Znasz-li ten kraj?” odbędzie się w 20-22 marca 2020 r. w Brzuchowicach k. Lwowa. W załączeniu przesyłamy regulamin oraz wszelkie niezbędne dokumenty.

>Regulamin XII Konkursu Wiedzy o Języku i Kulturze Polskiej<<<

>>>Załącznik 1_Zgłoszenie <<<

>>>Załacznik 2_Zgoda rodziców <<<

>>>Załącznik 3_Przetwarzanie danych osobowych<<<

Zgłoszenia do udziału w Konkursie powinny być dokonane przez punkty nauczania języka polskiego (Konsulat Generalny RP we Lwowie nie przyjmuje zgłoszeń od osób prywatnych) w nieprzekraczalnym terminie do 21 lutego 2020 r. godz. 15.00 lub do „wyczerpania” miejsc noclegowych.

Chętni do udziału w konkursie zgłaszają się bezpośrednio do Konsulatu Generalnego RP we Lwowie.

Prosimy nie wysyłać zgłoszeń do Konsulatu Generalnego w Winnicy.

Konsulat RP w Winnicy pokrywa koszty pobytu we Lwowie. Wszystkich z Państwa prosimy o przesyłanie jedynie list uczestników na adres: [email protected]
Koszty transportu pokrywają Państwo z własnych środków.

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, 3 lutego 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code