Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Rozmowny Klub Polski w Żytomierzu

Rozmowny Klub Polski w Żytomierzu

W dniu 16 marca br. w Żytomierzu odbyło się pierwsze spotkanie uczestników Polskiego Klubu Dyskusyjnego zorganizowane przez Centrum Oświatowe „PAZL”, tematem którego było „Podróż do Europy: jak organizować podróż samodzielnie”.

Celem założenia takiego Klubu jest przeprowadzenie tematycznych spotkań w języku polskim w celu podniesienia jego poziomu, dzielenia się informacją, własnym doświadczeniem z innymi. Mówiąc inaczej, to przestrzeń komunikacyjna dla ludzi uczących się języka polskiego i biegle mówiących po polsku.

Podczas pierwszego spotkania, mówiliśmy o tym, co to jest podróż, jak nazywamy osoby, które podróżują w różnych celach, jak samodzielnie organizować wyjazd po Europie, jakie dokumenty należy przygotować etc.

Dzięki temu, że Ukraina w czerwcu 2017 roku otrzymała „bezwiz”, możemy podróżować do 89 krajów świata.

Wiarygodnym źródłem informacji jest strona internetowa Ministerstwa Spraw Zagranicznych, na której znajdujemy aktualny wykaz krajów, do których możemy pojechać.

W pierwszym spotkaniu jako spiker uczestniczyła Walentyna Jusupowa, Prezes organizacji społecznej „Studencki Klub Polski”.

W czasie dwugodzinnego spotkania udało się zrealizować i teoretyczną, i praktyczną część zajęcia: oglądaliśmy ciekawe tematyczne filmy, uczestnicy dzielili się swoimi doświadczeniami organizacji podróży, i co najważniejsze, rozmawiali i dyskutowali wyłącznie po polsku.

Organizatorzy planują zapraszać do uczestnictwa i innych przedstawicieli organizacji polskich i polonijnych, co z kolei rozszerzy tematykę spotkań, pozwoli na prezentację organizacji polskich mieszkańcom naszego miasta.

Poziom wiedzy języka polskiego nie jest tak ważny, ponieważ organizatory zadbają o dobre warunki uczestnictwa w zajęciach i miłą atmosferę.

Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w Polskim Klubie Dyskusyjnym. Dodatkową informację można uzyskać pod numerem +38 (096) 149 76 40.

Walentyna Jusupowa, Studencki Klub Polski w Żytomierzu, 20 marca 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code