Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Równe otrzymało pomoc z Rzeczpospolitej Polskiej od partnerów w Gdańsku

Równe otrzymało pomoc z Rzeczpospolitej Polskiej od partnerów w Gdańsku

Współpraca ukraińskiego Plasta i polskich harcerzy ma teraz inny charakter niż przed wojną, ale zmierza w tym samym kierunku – jest nim walka o naszą i waszą wolność.

W Warszawie, Łodzi i Gdańsku koordynowane są działania harcerskie mające na celu przyjęcie, przesiedlenie i utrzymanie ukraińskich dzieci, kobiet i osób starszych w całej Polsce. Zamiast tego w przeciwnym kierunku organizowane są konwoje samochodów (duże ciężarówki, terenówki czy zwykłe kombi) z pomocą humanitarną, lekarstwami i sprzętem dla wojska.

Kolejny zestaw leków z Polski trafił do jednego z oddziałów Sił Zbrojnych Ukrainy oraz do Fundacji Charytatywnej „Skarbnica Nadziei” w Równem. Zostaną dostarczone do szpitala miejskiego. W imieniu ukraińskich odbiorców w Równem kapłan Witalij Porowczuk serdecznie dziękował naszym nowym przyjaciołom, którzy nie należą do organizacji harcerskich, ale również z nami współpracują – polskim strażakom, przedsiębiorcom, działaczom społecznym. Ochotnicze straże pożarne stały się ośrodkami pomocy Ukrainie. „Błogosławiony człowiek, który się zawsze boi, ale kto zatwardza swoje serce, wpada w nieszczęście.”. (Przypowieści Salomona 28.14)

Sergij Porowczuk, fot. o. Witalij Porowczuk, 16 marca 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code