Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Rosyjska flota oddaje wynajmowane od Ukrainy obiekty pod knajpy

Rosyjska flota oddaje wynajmowane od Ukrainy obiekty pod knajpy

Zdjęcie pobrano z radiosvoboda.orgPonad dwieście obiektów naziemnych, w tym znajdujące się bezpośrednio na wybrzeżu, rosyjska flota czarnomorska przekazuje w podnajem strukturom komercyjnym.

Eksperci zaznaczają, że zajmowane przez flotę czarnomorską obiekty naziemne i grunty bardzo interesują sewastopolskich urzędników i ukraińskich biznesmenów. Ziemie floty czarnomorskiej nieustannie są dzielone pomiędzy nowych właścicieli. Często z udziałem miejscowych urzędników, jak na przykład lotnisko „Chersonez”, które zajęli biznesmeni, na co dostali pozwolenie  od sewastopolskiego Zarządu Miasta.

Wśród najbardziej znanych podnajemców są: sp. z o.o. «Akar», dzierżawiąca 175 m bardzo atrakcyjnej części portu morskiego i pomieszczenia mieszkalne w centralnej części Sewastopola, a także sp. z o.o. «Nowe technologie», dzierżawiąca 2160 m portu, gdzie został utworzony prywatny jachtklub oraz prywatne centrum rehabilitacji i odpoczynku żeglarzy. Inny znany podnajemca to bar-restauracja „Nostalgy”.

Redakcja, HP

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *