Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Rośnie jakość nauczania języka polskiego w Starobielsku

Rośnie jakość nauczania języka polskiego w Starobielsku

Przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP w Charkowie Szkoła Sobotnia przy Stowarzyszeniu Miłośników Języka i Kultury Polskiej „Most Nadziei” w Starobielsku zrealizowała projekt mający na celu poprawę procesu nauczania języka polskiego.

W Szkole wdrożono metody efektywnego kształcenia online. Są to m.in. metoda podająca, metoda problemowa i metoda praktyczna. Zajęcia w formie zdalnej odbywają się w czasie rzeczywistym (na żywo), co pozwala na faktyczną interakcję między nauczycielem a uczniami. Dodatkowo w zajęciach wykorzystywane są pomoce naukowe, przyspieszające i ułatwiające edukację. Są to m.in. platformy e-learningowe (e-polish.eu, learningapps.org, quizlet.com), rzutnik, a także podręczniki i zeszyty ćwiczeń (w tym z serii „Polski. Krok po kroku”).

Wymiernymi efektami podjętych działań są:

– wzrost liczby prowadzonych zajęć z języka polskiego (z 1 do 2 w tygodniu);
– wzrost liczby osób uczestniczących w zajęciach z języka polskiego (z 10 do 20 osób)
– wzrost liczby osób zainteresowanych uczęszczaniem do Szkoły Sobotniej  (z ok. 20 do 50 osób).

W trakcie realizacji projektu Stowarzyszenie Miłośników Języka i Kultury Polskiej „Most Nadziei” w Starobielsku zwiększyło liczbę nauczycieli pracujących w Szkole Sobotniej (obecnie są to 2 osoby – wcześniej była 1), a także przygotowało ich do prowadzenia zajęć języka polskiego, przy wykorzystaniu wdrożonych metod efektywnego kształcenia online oraz zapewnionych materiałów dydaktycznych, sprzętu i urządzeń multimedialnych.

Słowo Polskie za: KG RP w Charkowie, 13 sierpnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code