Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Rosja planuje zmusić mieszkańców Krymu do spłacenia ukraińskich kredytów

Rosja planuje zmusić mieszkańców Krymu do spłacenia ukraińskich kredytów

Źródło - www.volyn.com.ua

Zastępca prezesa „Banku Rosji” Michał Suchow uważa, że mieszkańcy półwyspu krymskiego powinni wywiązać się z zobowiązań finansowych przed ukraińskimi bankami, czyli po prostu – spłacić zadłużenia kredytowe, zaciągnięte przed włączeniem do Federacji Rosyjskiej.

Przed okupacją półwyspu przez wojska rosyjskie na Krymie działały te same banki, co i w innych regionach Ukrainy. Tysiące mieszkańców Krymu zaciągnęli kredyty na zakup mieszkań i samochodów. 99% z nich przestało spłacać raty, po tym, jak Putin ogłosił terytorium półwyspu „rosyjskim”.

Spłacić teraz, czy zrobić to później – to leży w osobistym sumieniu każdego klienta instytucji finansowych. Ale wcześniej czy później trzeba będzie zapłacić. Kiedy stosunki pomiędzy Rosją a Ukrainą unormują się, znajdzie się bank, który zostanie pośrednikiem pomiędzy kredytorem i kredytobiorcą i zobowiąże się do ściągnięcia długu – dodał Suchow.

Trzema tygodniami okupacyjny „gubernator” pozwolił krymczanom nie spłacać kredytów ukraińskim bankom, uważając, że te „nie mają żadnego prawa wymagać pieniędzy od mieszkańców półwyspu”.

Słowo Polskie, 24.11.14 r.

GK


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *