Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Rosja nagle zaczęła wysyłać na Ukrainę nie tylko broń ale także pomoc humanitarną

Rosja nagle zaczęła wysyłać na Ukrainę nie tylko broń ale także pomoc humanitarną

Bez należytego uzgodnienia ze stroną ukraińską oraz organizacjami międzynarodowymi Rosja postanowiła wysłać na wschód Ukrainy, szczególnie do Ługańska pomoc humanitarną w postaci jedzenia, medykamentów, wody pitnej śpiworów i generatorów prądu.

„Przymusowo-dobrowolna” pomoc ze strony Rosji ma prawdopodobnie trafić na Ukrainę tymi samymi kanałami, przez które prorosyjscy separatyści otrzymują rosyjskie uzbrojenie, wykorzystywane później do ostrzału dzielnic mieszkalnych miast na Donbasie oraz do walki z regularnymi oddziałami ukraińskiego wojska.

Administracja obwodu moskiewskiego poinformowała, że „pomoc tą zebrali mieszkańcy Moskwy i okolicznych miasteczek”. Kolumna samochodów składa się z 280 ciężarówek wojskowych Kamaz, przefarbowanych na biało. Rosjanie w sieciach społecznościowych chwalą się, jak ładują wojskowe samochody z pomocą dla Ukrainy.

Zarówno Prezydent USA Barack Obama jak i były Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso uprzedzili Prezydenta Rosji, by decyzje odnośnie przekroczenia ukraińskiej granicy przez rosyjskie ciężarówki uzgadniał z Kijowem. Natomiast sam zainteresowany już 11 sierpnia anonsował wyjazd rosyjskich ciężarówek spod Moskwy: „Nasz transport już wyruszył na Ukrainę”.

Redakcja

GK

Wideo z przygotowania przez rosyjskie wojsko samochodów wojskowych do wysyłania na wschód Ukrainy

{youtube}X72AmOyFN-M{/youtube}

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code