Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Rosja nadal koncentruje siły zbrojne w pobliżu ukraińskiej granicy

Rosja nadal koncentruje siły zbrojne w pobliżu ukraińskiej granicy

Zdjęcie rosyjskiego żołnierza, w kasku z symboliką sił pokojowych, wykonane na granicy z Ukrainą. Źródło - twitter34 samochody opancerzone oraz czołgi z symboliką rosyjskich sił pokojowych znajdują się w pełnej gotowości bojowej w pobliżu wsi Biełaja Bieriezka w obwodzie briańskim.

Przez cały czas rośnie ilość rosyjskich żołnierzy oraz broni w pobliżu ukraińskiej granicy na całej jej długości. Kolejna brygada helikopterów bojowych została przerzucona już do obwodu kurskiego.

Aktywizowały się także białoruskie siły zbrojne. W Homelu użytkownicy sieci społecznościowych zauważyli znaczną ilość czołgów oraz ciężarówek wojskowych, które wieziono drogą kolejową w kierunku ukraińskiej granicy, znajdującej się 50 kilometrów od tego miasta.

Operacja antyterrorystyczna na Ukrainie jest już w stadium finałowym. Terroryści z DNR zostali odcięci od swych ługańskich kolegów. Rada Bezpieczeństwa Narodowego twierdzi, że siły rządowe odzyskały kontrolę nad 3/4 terytorium, zajętego wcześniej przez separatystów.

Redakcja

GK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code