Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Rosja finansuje informacyjną kampanię przeciwko UE na Ukrainie – Marek Siwiec

Rosja finansuje informacyjną kampanię przeciwko UE na Ukrainie – Marek Siwiec

Zdjęcie pobrano z bbc.co.uk

Polska aktywnie poparła Ukrainę na ostatnim zebraniu komisji do spraw zagranicznych Europarlamentu. Jacek Saryusz-Wolski oraz Marek Siwiec stanowczo skrytykowali Federację Rosyjską za antyeuropejską politykę, którą ostatnia skurczowo prowadzi nie tylko na Ukrainie ale także w Mołdawii oraz Armenii.

– Rosja przeszkadza uczestnikom Partnerstwa Wschodniego. Te działania są częścią jej strategii politycznej – komentuje ostatnie wydarzenia na rosyjskiej z Ukrainą granicy przedstawiciel Polski w Parlamencie Europejskim Saryusz-Wolski.

Ukraińskie państwo reprezentowali ambasador Ukrainy w UE Konstiantyn Eliseew oraz przedstawiciele opozycji – Arsenij Jaceniuk oraz Witalij Kliczko.

Przytłaczająca większość członków komisji stoi po stronie Ukrainy w pytaniu wojny handlowej z Rosją oraz skrytykowała sankcje gospodarcze, które Federacja Rosyjska stosuje do ukraińskiego eksportu.

Komisja zdecydowała by pytanie o wojnie handlowej Ukrainy z Rosją było omówione na kolejnym Spotkaniu krajów G20, które ma odbyć się w Sankt Petersburgu 5-6 września.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code