Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Romanów, Lubar, Miropol i Nowa Czartoryja. Rowerzyści z Żytomierza pokonali już 120 km!

Romanów, Lubar, Miropol i Nowa Czartoryja. Rowerzyści z Żytomierza pokonali już 120 km!

Drugiego dnia uczestnicy maratonu zostawili Romanów i udali się w kierunku Lubara. Przed tym w Romanowie miejscowy krajoznawca Pan Aleksander Kondratiuk opowiedział uczestnikom o pałacu Ilińskich. 12 sierpnia około 11.00 rowerzyści byli już w Miropolu, dołając 21 kilometr.

Tam Pani Oksana Gawryłowa, nauczycielka miejscowego gimnazjum oprowadziła nas po muzeum szkolnym, opowiedziała o rodzie Gutten-Czapskich. Kolarze zobaczyli w Miropolu także kościół Św. Antoniego. Następnie w Nowej Czartorii odwiedziliśmy park i młyn z 1870 roku. W Lubarze ulokowaliśmy się w hotelu, zjedliśmy kolacje, ale po kolacji była jeszcze wycieczka do dawnego klasztoru jezuickiego z 1666 roku i kościoła pw. Archanioła Michała, gdzie ksiądz Andrzej opowiedział nam o parafii katolickiej w Lubarze.

Wieczorem jak zawsze był grill. Przejechaliśmy w tym dniu 58,2 kilometry, łącznie za dwa dni – 119,2 km.

Sergiusz Rudnicki tekst
Marcin Bogdanowski zdjęcia


Zdjęcia z drugiego dnia rajdu rowerowego „Polskimi ścieżkami Żytomierszczyzny” (opis pojawi się po naprowadzeniu myszką na zdjęcie)

{morfeo 379}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code