Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Rocznica śmierci palotyna Aleksandra Milewskiego SAC

Rocznica śmierci palotyna Aleksandra Milewskiego SAC

Rok temu, w dniu święta Podwyższenia Krzyża do Domu Ojca odszedł o. Aleksander Milewski SAC – pierwszy palotyn, który zaczął pełnić posługę duszpasterską na Ukrainie, człowiek dużego formatu i gorliwy kapłan.

14 września w Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Dowbyszu zebrało się duchowieństwo, parafianie, aby uczcić pamięć o śp. o. Aleksandrze w rocznicę jego śmierci.

Mszę świętą celebrował o. Jarosław Olszewski SAC, proboszcz ukraińskiej delegatury ojców pallotynów, kazanie wygłosił o. Jerzy Siciński SAC, proboszcz parafii Św. Klementyna w Odessie. W homilii o. Jerzy podzielił się wspomnieniami o ks. Aleksandrze, o jego oddanej służbie Bogu i ludziom i głębokiej znajomości tekstów Pisma Świętego, jaką zawsze chętnie dzielił się z wiernymi.

Ks. Jerzy zwrócił uwagę na to, że chrześcijanin powinien wiedzieć i żyć Ewangelią i że o. Aleksander Milewski był dla niego wzorem takiego człowieka. – Był on również człowiekiem wiary – podkreślał o. Jerzy – dla tego bardzo chciał, żeby na jego pomniku znalazły się słowa: „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem”. I w to głęboko wierzył o. Aleksander, że tylko w Bogu jest prawdziwe życie.

Na zakończenie Eucharystii swoimi wspomnieniami o śp. księdzu Milewskim podzielił się o. Ludwik Kamilewski i ojciec prowincjał Daniel Botwin, który przypomniał, że właściwie dzięki staraniom ks. Aleksandra kościół seminaryjny w Żytomierzu został oddany wiernym.

Po Mszy Świętej wszyscy wierni wyruszyli do grobu o. Aleksandra, gdzie o. Jarosław Olszewski SAC, uroczyście poświęcił pomnik o. Aleksandrowi, po czym wszyscy wierni pomodlili się Koronką Bożego Miłosierdzia. Na zakończenie o.

Waldemar Pawelec SAC, proboszcz parafii w Dowbyszu, podziękował wszystkim zebranych i zapewnił, że corocznie, w rocznicę śmierci, będzie odprawiona msza w intencji zmarłego palotyna, ks. Aleksandra.

Walentyna Jusupowa, na podstawie informacji kmc media, 25.09.17 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *