Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Restart Local Democracy w Żytomierzu

Restart Local Democracy w Żytomierzu

W dniu 7 czerwca w Żytomierskim Muzeum Kosmonautyki im. Korolowa odbyła się prezentacja programu rozwoju innowacji młodzieżowych w celu promowania uczciwości i integracji U-Inn 2.0 RELOAD/„Restart Local Democracy”.

W czasie prezentacji projektu uczestnicy mieli możliwość poznać projekty innowacyjne dot. uczciwości i inkluzyjności, dołączyć się do dyskusji interaktywnej z innowatorami oraz zaangażować się w nowe pomysły.

I co najważniejsze, dowiedzieć się więcej o nowym sezonie programu innowacyjnego dla młodzieży „U-Inn 2.0: RELOAD/Restart Local Democracy”, zwycięzcy którego będą mogli wygrać 200 tysięcy hrywien, aby zrobić restart lokalnej demokracji w swojej środowisku.

Cieszy fakt, że są bardzo aktywni przedstawicieli miejscowej społeczności. Odczuwa się, że prawdziwe pragnienie pomocy innym – potrzebującym, oraz pragnienie więcej poznawać inne mentalności i kultury. Przedstawicieli miejscowych polskich organizacji w Żytomierzu występując podkreślali, że gotowi do większego zaangażowania Gromady Żytomierzu w swojej działalności oraz pragnienie być w centrum wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych miasta i obwodu.

A mówiąc o takich wartościach społeczeństwa jak uczciwość i potępienie wszelkich przejawów korupcji na wszystkich poziomach, warto skorzystać z doświadczenia Polski. Tak jak Polacy, mając w pewnym sensie podobną mentalność z Ukraińcami, udowodnili, że dzięki kompleksowemu i twardemu podejściu do walki z korupcją wszystko można zrobić bardzo rygorystycznie i szybko!

Organizatorami spotkania wystąpiły miejscowa organizacja pozarządowa „Współczesny format” i UNDP Ukraine.

Rustam Jusupow, Studencki Klub Polski, 12 czerwca 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code