Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Rekolekcje dla pracowników służby zdrowia w d. Felsztynie

Rekolekcje dla pracowników służby zdrowia w d. Felsztynie

„Przebaczenie i błogosławieństwo” – pod takim hasłem odbyły się rekolekcje wielkopostne dla pracowników medycyny, które odbyły się w centrum ruchu „Światło–Życie” w miejscowości Hwardijske w obwodzie chmielnickim.

Organizatorem zjazdu społeczność lekarzy „Dobry samarytanin”, działająca przy parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Chmielnickim. Przeprowadził te dni odnowy duchowej  duszpasterz wspólnoty ojciec Władimir Sowiński OP.

W rekolekcjach wzięło udział osiemnaście osób dorosłych i czworo dzieci, dwoje z nich zupełnie małe: najmłodszy uczestnik miał pół roku. Jeden młody lekarz, gdy dowiedział się o rekolekcjach z ogłoszenia  w swojej parafii, przyjechał ze Sławuty, pozostali uczestnicy – z d. Płoskirowa.

Te półtora dni minęły bardzo szybko. Tematyczne konferencje mówiły o Bożej miłości i inspirowały w nowy sposób spojrzeć na relacje w rodzinie.

W centrum rekolekcji była Msza św. Sobotnia Eucharystia została przygotowana w sposób szczególny: każdy uczestnik mógł służyć – jeden muzyką i śpiewem, drugi czytaniem Pisma Świętego lub modlitwy wiernych. Również uczestnicy wzięli udział w przygotowaniu złożenia darów.

Po Mszy św. i obiedzie proboszcz miejscowej parafii ojciec Piotr Główkа przeprowadził trwającą 40 minut ciekawą wycieczkę i opowiedział o historii kościoła świętego Wojciecha. Następnie odbyła się Droga Krzyżowa, podczas której każdy miał osobne czytanie na stacjach. Bardzo wzruszającym momentem stało się wieczorne nabożeństwo przy ikonie Najświętszej Rodziny z litanią i aktem powierzenia się Świętej Rodzinie. Na zakończenie dnia uczestnicy rekolekcji obejrzeli film „O bezwarunkowej miłości Boga”.

Niedziela rozpoczęła się od Liturgii godzin i Mszy świętej w kaplicy domu rekolekcyjnego. Po śniadaniu odbyła się przyjazna wymiana doświadczeń. W sercach uczestnikom pozostało nowe tchnienie Bożej nauki o darze błogosławieństwa rodziców i uzdrawiającej mocy przebaczenia w rodzinie.

Lidia Baranowska na podstawie tekstu Ałły Gucoł, kmc.media, 8 kwietnia 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code