Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Reforma milicji zaczęła się z optymizacji

Reforma milicji zaczęła się z optymizacji

Zdjęcie pobrano z 20minut.uaW najbliższych miesiącach z 6000 funkcjonariuszy milicji na Winnicczyźnie pracę straci ponad 600. Ruszyła tak zwana „optymalizacja”, skierowana na usunięcie dublujących się stanowisk i wysyłanie „starych” milicjantów na emeryturę.

Reszta pracowników winnickiego departamentu MSW, która pozostanie, przejdzie przez proces atestacji i testy na sprawność fizyczną.

– W ministerstwie spraw wewnętrznych utworzono nowy departament z optymizacji i udoskonalenia pracy milicji – opowiada kierownik winnickiej milicji Jurij Kucyj –  Optymalizacja na pewno nie dotknie służb patrolowych ale szukać innej pracy będą osoby z dużą nadwagą oraz te, które popełniły jakiekolwiek wykroczenia.

Większość Ukraińców ma inne zdanie na temat dzisiejszej milicji. Oni uważają, że obecny system funkcjonowania resortu jest przestarzały, bo wzorowany jeszcze na radzieckim systemie i do kości skorumpowany. Eksperci proponują utworzyć policję z absolutnie nowych ludzi, liczącą dwukrotnie mniej funkcjonariuszy, którzy będą zarabiali dwa razy więcej pieniędzy.

Redakcja, bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code