Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Rapid Trident 2021 na Ukrainie

Rapid Trident 2021 na Ukrainie

Na terenie Międzynarodowego Centrum Pokoju i Bezpieczeństwa Narodowej Akademii Wojsk Lądowych im. Нetmana Piotra Sahajdacznego rozpoczęły się wielonarodowe ukraińsko-amerykańskie szkolenia wojskowe Rapid Trident-2021.

W ceremonii uroczystego otwarcia szkoleń wzięli udział przedstawiciele Dowództwa Wojsk Lądowych Sił Zbrojnych Ukrainy, przedstawiciele mediów z USA i krajów partnerskich.

Inauguracja tradycyjnie rozpoczęła się z pokazu jednostek państw członkowskich, przeprowadzonego przez generała brygady Władysława Kłoczkowa i pułkownika Michaela Hensona.

W tym roku w szkoleniach biorą udział wojskowi 15 krajów świata. Oprócz krajów organizujących Ukrainy i Stanów Zjednoczonych udział w treningach biorą żołnierze z Bułgarii, Kanady, Gruzji, Niemiec, Włoch, Jordanii, Litwy, Mołdawii, Islamskiej Republiki Pakistan, Polski, Rumunii, Turcji i Wielkiej Brytanii. Udział w szkoleniu bierze również skład osobowy Brygady Litewsko-Polsko-Ukraińskiej. Ćwiczenia będą trwały od 20 września do 1 października.

Lidia Baranowska, 25 września 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *